РЕГУЛАТОР НА НАПРЕЖЕНИЕ AC 220V 16А СГЛОБЕН RPH15-16A
Арт.№: РЕГУЛАТОР НАПРЕЖЕНИЕ RPH15-16A
1 от 1
ППЦ:
4.60
/
9.00
лв.
Валидност на промоцията
до
В наличност
Добави в любими
Твоите любими продукти Информация
Регулатор RPH15-16A фазово управление на променливотоков товар до 16A/220VAC, с потенциометър
Технически данни
- Захранване: 220VАC
- Максимален ток на товара: 12А, 16А (с външен радиатор)
- Симистор с изолиран корпус
- Диапазон на регулиране: 210VAC
- Размери на платката: 17х22мм
За регулиране на ниски напрежения резистор 100kОm трябва да се намали съответно 24VAC-1kOm; 36VAC-2.2kOm; 48VAC-4.7kOm.
При захранване с AC напрежение има два крайни случая:
б) включване в момента на максимума на синусоидата – това е най-тежкият случай.
II) Фазово регулиране е безпроблемно за универсалните колекторни ел. двигатели.
Регулирането на оборотите на асинхронните двигатели с екранирани полюси (главно вентилатори) обаче е проблемно, тъй-като има значително фазово изоставане на тока от напрежението. Задоволителни резултати се получават като се компенсира част от индуктивния характер на товара чрез паралелно включена на него последователна RC група R=240R/1W, C=330nF/275VAC.
При двигатели с мощност >50W кондензаторът трябва да се увеличи до 1uF/275VAC.
По този начин може да се управляват и двигател за вентилатор, тип асинхронен с работен кондезатор,
III) Особено интересен е ефекта при успешно фазово управление в първичната намотка на мрежови трансформатори. Освен посочената по-горе RC група е необходимо към намагнитващия ток на празен ход (с индуктивен характер) да се добави и ток с активен характер към вторичната намотка (120-240R/2W и ток >100мА). За постигане на по-голям диапазон на регулиране е необходим по-голям активен товар.
ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ
ЗА КИТ РЕГУЛАТОР НА НАПРЕЖЕНИЕ AC 220V 16А СГЛОБЕН
pdf-img
ХАРАКТЕРИСТИКИ
ВИД регулатор ac
НАПРЕЖЕНИЕ ВХ (ЗАХ.) 220V AC
Технически данни
- Захранване: 220VАC
- Симистор с изолиран корпус
- Размери на платката: 17х22мм
ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ
pdf-img
ХАРАКТЕРИСТИКИ
НАПРЕЖЕНИЕ ВХ (ЗАХ.) 220V AC